Június 13–15. között ismét benépesedett a Boldog Özséb Ifjúsági Ház – nevetéssel, közös imával és lelkesedéssel telt meg a helyszín. A TSZ VI. hétvégét ezúttal különlegessé tette, hogy vendégül láthattuk a váci egyházmegye ifjúságpasztorációjában szolgáló fiatalokat, a „Mentéseket” is, akik jelenlétükkel még gazdagabbá tették ezt az együttlétet.

A péntek estét oldott hangulatú jégtörő játékokkal indítottuk, majd következett a vidám, de tanulságos TSZ kvíz, ahol az eddig tanult ismereteket eleveníthették fel a résztvevők. Az est fénypontjaként Páduai Szent Antal életét és lelkiségét ismertük meg egy elmélkedés során, ami mély lelki hangolódást adott a hétvégéhez.

Szombaton megkezdődtek a tanítások: közösen gondolkodtunk a csoport, csapat és közösség fogalmairól és különbségeiről. Ezt követően különvált a két csoport: az ifisek evangelizációról hallgattak előadást, míg a fortésok a zeneelmélet és dicsőítés mélyebb rétegeibe merültek. A délutáni 1on1 beszélgetések lehetőséget adtak a személyesebb kapcsolódásra, majd az ifisek gyakorlati útmutatót kaptak a kiscsoportvezetésről, melyet már a közelgő Csíksomlyói Ifjúsági Találkozón is kamatoztathatnak. Közben a fortésok a másnapi szentmisére kezdtek készülni zenei próbákkal. A napot egy bensőséges szentségimádás és dicsőítés zárta – hálával a szívünkben tértünk nyugovóra.

Vasárnap még tanulhattunk a közbenjárás és a böjt lelki erejéről, valamint a szülőknek is lehetőségük volt részt venni egy külön képzésen, amelyet dr. Homa Ildikó szociális testvér tartott. A hétvégét ünnepi szentmisével zártuk, melyen már a közösen gyakorolt dicsőítés is megszólalt.

Ez a hétvége ismét megerősített minket abban, hogy Isten szeretete közösséget formál, tudással és hittel tölt el – és hogy jó úton járunk. 💛